‘Yaz’ın anlamı herkes için farklı olsa da yine de akıllarda tek bir şeyi ortak olarak canlandırması kaçınılmazdır: yüzmek… Deniz ve plajlar yazın vazgeçilmez güzellikleridir. Peki plajlarda nasıl giyinirsiniz? Elbette ki herkesin bu noktada farklı tercihleri olabilir. Ve insanlık devam ettiği sürece de bu böyle kalacaktır. Ancak kadınların bu noktada ikileme düştüğü yol ayrımı genellikle ‘Bikini mi yoksa mayo mu tercih etmeliyim?’ sorusunda kendine yer bulur. İşte sizi ikileme düşüren bu sorunun en net cevapları ile rahat bir nefes alacağınız yazımız.

 BİKİNİ VEYA MAYO TERCİH ETMENİN UNSURLARI VAR MIDIR?

Çoğu kadının bikini / mayo tercihi konusunda ikileme düşme sebebi gerçekçi olunması gerekirse tamamen nasıl rahat edecekleri ile alakalıdır. Ve aslında gerçekten de tercihleri belirlemesi gereken esas unsur budur. Çünkü mutluluğun yolu özgürlükten geçer ve özgür olmak da rahatlık ile birebir örtüşmektedir. Ancak yine de moda ve dış görünüş açısından kimler mayo, kimler bikini tercih etmeli diye soracak olursanız moda bakımından bu unsurlar şu şekildedir:

  • Herhangi bir şekilde güneş, kum veya toza alerjisi bulunan insanların vücutlarını daha fazla kapatmaları gerektiği için her zaman için mayo tercih etmeleri büyük bir önem taşımaktadır. Ve hatta bu tarz rahatsızlığı bulunan kadınların yalnızca mayo ile sınırlı kalmayıp aynı zamanda alternatif plaj giyim ürünleri ile de vücut sağlıklarını desteklemeleri önemlidir.

 

  • Nasıl ki güneş alerjisi ile vücutlarının zarar görmemesi adına mayo tercih etmesi gereken kadınlar varsa aynı şekilde sıcağa alerjisi olan kadınların da vücutları mayo gibi daha çok örten kıyafetlerden uzak durarak bikini tercih etmeleri önemlidir. Eğer fazla açıklıktan rahatsız olan ancak sıcak alerjisi de bulunan biriyseniz böyle durumlarda ince fakat bedeni örten yapısı sayesinde pareoların sizler için kurtarıcı bir kıyafet olduğunu söyleyebiliriz.

 

  • Beden ölçüleri standartların üzerinde olan kadınların kendi vücut sağlıkları için bikini veya mayo farketmeksizin göğüs cup’larının kendi bedenlerine uygun olanını bularak bu kıyafetleri giymeleri çok önemlidir. Kendi bedenine göre küçük bir göğüs cup’u bulunan bir bikini/mayo tercih eden kadınlar dermatolojik olarak ciddi sıkıntılar ile yüzleşmek ve tedavisi uzun süren sağlık sorunları ile boğuşmak zorunda kalabilirler.

Bunlar zorunlu olarak dikkat edilmesi gereken önemli detaylar olmakla beraber çoğu kadın kalıplaşmış güzellik algılarına kapılarak fazla kilolarını kapatmak için mayo tercih edebilmektedir. Unutmayın ki bunlar tamamen kişinin kendi tercihine kalmış detaylardır. Ancak bizler Beach&Beyond markası olarak her kadının bedeninin çok güzel ve özel olduğunu bir kere daha tekrarlayarak kendi bedeniniz ile barışmanın bütün güzellik algılarının üzerinde bulunduğunu söylemek istiyoruz.

KENDİ BİKİNİ/MAYO TARZINIZI KEŞFEDİN!

Genel geçer ve tamamen kişisel kalıplardan bahsettiğimize göre şimdi geriye yalnızca kendi tarzınıza uygun bir bikini/mayo modelini bulmak kalıyor. Dış görünüşünü beğendiğiniz kadar İçerisinde ne kadar rahat hissettiğiniz de bu tercihinizi yapma noktasında büyük bir etkendir. Bu sebeple dilerseniz sizler için özel olarak tasarladığımız kalıplardaki bikini ve mayo modellerini inceleyerek kendi tarzınıza en uygun modeli bulabilirsiniz.

BİKİNİ ÜSTLERİ

Kate Bikini Üstü

Yanları destekli, tamamı astarlı, göğüs altında gizli lastikli, çıkarılabilir ince pedli bikini üstü modelimizdir. Çıkarılabilir ve ayarlanabilir omuz askılı, arkası rahatsız etmeyen ayarlanabilir kopçası ile rahatlığınızı dilediğiniz gibi yaşamanıza fırsat tanır.

Naomi Bikini Üstü

Çıkarılabilir ince pedli, spagetti omuz askılı, boyundan bağlama alternatifli üçgen bikini üstü modelimizdir. Bikini ile birlikte gönderilecek olan aparat ile arka bağcıkları ön tarafa taşıyabilir ve önden bağlama yapabilirsiniz. Bağcıkları dilerseniz birkaç tur döndürerek de bağlayabilirsiniz.

Cindy Bikini Üstü

Göğsü şekillendiren ve iyi bir destek sağlayan balenli, yandan destekli, astarlı bikini üstü modelimizdir. Üstte ayarlanabilir omuz askıları ve arkada bağlanan şeritleri bulunur. Bikini içinde göğüs pedi yoktur ancak ped takılabilecek cep mevcuttur.

Luna Bikini Üstü

Göğsü şekillendiren ve iyi bir destek sağlayan balenli, astarlı bikini üstü modelimizdir. İç kısımda bulunan gizli ceplere push up destek ya da ped yerleştirebilirsiniz. Üstte ayarlanabilir omuz askıları ve arkadan bağlanan şeritleri bulunur.

Gigi Bikini Üstü

Önü oyuklu, astarlı, balensiz, kopçasız bikini üstü modelimizdir. Geniş omuz askılıdır, göğse şekil ve iyi bir destek verir çıkarılabilir pedleri bulunmaktadır.

Elsa Bikini Üstü

Drapeli, straplez kesim, astarlı bikini üstü modelimizdir. Üstte bağlanan spagetti omuz askıları bulunur. Göğüs toparlayıcı özelliklidir ve iyi bir destek verir. Bikini içinde göğüs pedi yoktur ancak ped takılabilecek cep mevcuttur.

Lea Bikini Üstü

Astarlı ve enseden halter bağlamalı bikini üstü modelimizdir. Sırttan ve önden bağlama alternatifi bulunmaktadır. Geniş askılıdır, göğse şekil ve iyi bir destek verir. Bikini içinde göğüs pedi yoktur ancak ped takılabilecek cep mevcuttur.

 

BİKİNİ ALTLARI

Kate Bikini Altı

Normal belli, önü üçgen kesimli, tamamı astarlı bikini altı modelimizdir.

Naomi Bikini Altı

İnce yan lastikli, düşük belli, arkası moderate kesimli, tamamı astarlı, bikini altı modelimizdir.

Cindy Bikini Altı

Yüksek belli, arkası orta düzeyde kapatıcı, tamamı astarlı bikini altı modelimizdir.

Luna Bikini Altı

Normal belli, yandan drape detaylı, tamamı astarlı bikini altı modelimizdir.

Gigi Bikini Altı

Yüksek belli, yanları drapeli ve ip detaylı, tamamı astarlı bikini altı modelimizdir. Dilerseniz drapeleri iplerden yukarı çekerek high leg görüntü sağlayabilir ya da ipleri çıkararak kullanabilirsiniz.

 

MAYOLAR

Miami Mayo

Göğsü ve beli şekillendiren ve iyi bir destek sağlayan kuplu ve çıkarılabilir pedli, tamamı astarlı mayo modelimizdir. Göğüs altında gizli lastiği bulunur ve arkası derin kesimlidir.

Hawaii Mayo

Önü v kesimli, sırtı açık, göğüs altında gizli lastikli, çıkarılabilir ince pedli, arkası farklı şekillerde bağlanabilen, tamamı astarlı derin v yaka mayo modelimizdir.

Tyra Mayo

Ayarlanabilir ince omuz askılı, göğse ve bel oyumuna şekil ve iyi bir destek veren çıkarılabilir pedli, tamamı astarlı önü düz kesim mayo modelimizdir. Göğüs altında gizli lastikli, arkası moderate kesimlidir.

Eva Mayo

İnce çıkarılabilir pedli, göğüs altında gizli lastikli, arkası derin kesimli, tamamı astarlı atlet kesim mayo modelimizdir.

Linda Mayo

Omuz askısı dekoratif düğüm detaylı, sırt dekolteli, tamamı astarlı, göğüs altında gizli lastikli, ince çıkarılabilir pedli tek omuzlu mayo modelimizdir.

Ibiza Mayo

Önü dar kesimli, sırtı açık, göğüs altında gizli lastikli, çıkarılabilir ince pedli, arkası 4 farklı şekilde bağlanabilen, tamamı astarlı halter yaka mayo modelimizdir.

Mykonos Mayo

V yakalı, kuplarında çıkarılabilir ince pedli, ayarlanabilir ince omuz askılı, göğüs altında gizli lastikli, tamamı astarlı mayo modelimizdir. Arkasını farklı şekillerde de bağlayabilirsiniz.

×