Plajlar geçmişten bu yana yalnızca yüzmek ile bağdaştırılan yerler değil aynı zamanda modanın kalbinin attığı yerlerdir de. Bunun temel sebebi birçok farklı insanın yüklerinden kurtulmuş olarak yalnızca bedenen burada bulunuyor olmasıdır. İşte bu durum da odak noktamızın bir yemek veya etkinlikten daha çok giyim kuşama kaymasına ortam oluşturmuştur. Peki bu giyim kuşam yalnızca bikini ve mayolardan mı ibarettir?

PLAJ ŞORTLARI İLE BAŞLAYAN YENİ BİR MODA

Son dönemlerde kadınların yaz aylarında en sık alışveriş ihtiyacı duyduğu kıyafetler plaj kıyafetleridir. Bunun sebebi de modanın genişleyerek plaj giyimde büyük bir çağ atlatmasıdır.

Plaj giyim modasının en temel kıyafetleri olarak bilinen pareolar uzun zamandır kullanıldığı ve tercih edildiği için artık herkesin kanıksadığı kıyafetlerdir. Oysa plaj şortları bu bakımdan henüz çok yenidir. İşte bu yenilik de kadınlar başta olmak üzere herkesin ilgi odağına plaj şortlarını alması için yeterlidir. Ancak elbette ki plaj şortlarının dikkat çekmesinin ve tercih edilmesinin tek sebebi bu değildir.

Uzun zamandır var olan plaj modasındaki en büyük eksiklik yeni bir ürünün ortaya çıkartılamıyor olmasıydı. Bandana ve pareolar gibi plaja fazlasıyla yakışan ancak günlük hayatta plajlarda kullanıldığı kadar sık tercih edilmeyen ürünlerin bu açıdan yerleşmiş bir ‘’plaj giyim’’ kalıbını oluşturması da plaj giyim adına yeni bir ürünün ortaya konulamamasında büyük bir etkendi. İşte tüm bu yerleşmiş kalıplar ve yenilik adına durmuş zihinleri canlandıran da tıpkı plaj gömlekleri gibi aynı zamanda plaj şortlarıdır. Günlük kıyafetlerin ufak dokunuşlarla plaj modasında da kullanıma sunulabileceği fikri ortaya plaj şortlarını çıkartmıştır.

PLAJ ŞORTLARININ DİĞER ŞORTLARDAN FARKI

Plaj şortları da elbette ki adı üstünde ve en nihayetinde birer şorttur. Ancak bu şortların plaj şortları olarak nitelendirilmesinin bir sebebi bulunmaktadır. Plaj şortlarını günlük hayatta kullandığımız şortlardan ayıran özellikler ise şu şekildedir:

  • Plaj şortları günlük hayatta tercih ettiğimiz şortlara göre fazlasıyla ince bir kumaşa sahiptir. Bunun sebebi güneşin direkt olarak etkilediği plaj gibi bir açık alanda bizleri daha fazla terletmesinin ve rahatsız etmesinin önüne geçmektir.

 

  • Bu şortlar yapı olarak suyu çok fazla kumaş içerisine hapsetmezler. Aksi takdirde giyen kişi üzerinde ağırlık yapar ve büyük bir yük haline gelir.

 

  • Plaj şortlarının bir diğer özelliği ise tıpkı oversize kıyafetler gibi bol bir yapıda olmalarıdır. Tercih edilme sebeplerinin mevcut açıklığımızı kapatacak olması olduğu düşünülünce bunun zaten olmazsa olmaz bir özellik olduğunu da tahmin edebilirsiniz.

 

  • Ayrıca oldukça yumuşak bir kumaşa sahip olan plaj şortları teninizle direkt bir temas halinde olacağından dolayı herhangi bir alerjik reaksiyona sebebiyet vermeyecek ve cildinizi çizmeyecek kumaşlardan üretilir.

BAHAMA ŞORTLAR İLE BU YAZ PLAJIN EN ŞIK KADINI SİZ OLUN

Beach & Beyond olarak kadınların tarzına fazlasıyla önem veriyoruz. Ve bizler de bu sebeple bayılarak giyeceğiniz 4 farklı plaj şortunu sizler için tasarladık ve kullanımınıza sunuyoruz. Karayiplerin eşsiz desenlerinden ilham alarak ürettiğimiz bahama plaj şortlarımız işte şu şekildedir:

Bahama Şort Zebra

Klasik zebra desenini kızıl kahve ve beyaz tonları ile yenileyerek farklı bir imaj doğuran bahama şort zebra aynı zamanda aynı desenleri taşıyan bahama gömlek zebra, pareo zebra ve bandana zebra ile de takım halindedir. Dilerseniz diğer bütünlük sağlayan parçaları ile kombinleyerek de kullanabileceğiniz bahama şort zebra bu yaz plajlarda vazgeçilmeziniz haline gelecek.

Bahama Şort Leopar

Kadınların belki de modada kullanılan desenler içerisinde en sevdiği desenlerden biri olan leopar şimdi bahama şort leopar ile plajlara taşınıyor. Bahama şort leopar ile aynı desenleri taşıyan bahama gömlek leopar, pareo leopar ve bandana leopar ile takım halindedir. Dilerseniz diğer bütünlük sağlayan parçaları ile kombinleyerek dilerseniz de tek başına kullanabileceğiniz bahama şort leopar plaj çantalarınızdan eksik edemeyeceğiniz bir parça haline gelecek.

Bahama Şort Fuşya Zebra

Zebra deseninin belli belirsiz görüntüsü ile muhteşem fuşya renginin bir araya getirilerek ortaya çıkartıldığı bahama şort fuşya zebra aynı zamanda kendisi ile aynı desenleri taşıyan bahama gömlek fuşya zebra, pareo fuşya zebra ve bandana fuşya zebra ile de takım halindedir. Dilerseniz diğer bütünlük sağlayan parçaları ile de kombinleyerek kullanabileceğiniz bahama şort fuşya zebra ne olursa olsun bir kere şans vermeniz gereken nadide parçalardan biridir.

Bahama Şort Nude Leopar

Bahama şort nude leoparın diğer plaj giyim ürünlerinden farkı plajlarda görmeye alışkın olmadığımız nude bir rengi bünyesinde barındırmasıdır. Neon modasının neredeyse tedavülden kalkmış olmasına rağmen yine de plajlarda neona kaçan canlı renkler hala mevcudiyetini büyük oranda korurken tüm bu karmaşasının içerisinde parlamak isterseniz siz de bahama şort nude leoparı ve takım halinde bulunduğu bahama gömlek nude leopar, pareo nude leopar ve bandana nude leopar gibi ürünleri tercih edebilirsiniz.
×