Yeni yılın gelişinin bu denli coşkuyla kutlanıyor olmasının altında yatan esas sebep koca bir yıl boyunca yaşanılan iyi veya kötü şeylerin sıfırlanıp, yepyeni bir yıla giriş yapılıyor olmasıdır. Getireceği şeylerin ne olacağı belirsiz olsa da hayatımızdaki her yenilik gibi insanların içerisinde bir heyecan ve umut doğuran yılbaşı da bu yüzden özel ve güzel olarak hatırlanmak istenen bir geceye dönüşür. Yılbaşı gecesini özel ve güzel olarak hatırlamanın da belli başlı birkaç yolu vardır. Örneğin yılbaşında özel planlar yapılıyor ve o geceyi başka bir geceden farklı olarak planlıyorsak bunun sebebi elbette ki yılbaşı gecesinin aklımızda farklı bir yer edinmesini istememizdendir. İşte bu tarz bir farklılıkla diğer gecelerden ayrılan yılbaşı gecesini özelleştirmenin bir diğer yolu da bu gece içerisinde sevdiklerimizle hediyeleşmektir.

YILBAŞI HEDİYELERİ NASIL SEÇİLİR?

Aslında özel olarak ‘’yılbaşı hediyeleri’’ şeklinde bir sınıflandırma mevcut değildir. Nasıl ki bir hediye seçerken hangi konsept altında verildiği değil de kime alındığına göre seçim yapılıyorsa yılbaşı hediyelerinin de bundan bir farkı yoktur. Ancak yine de insanların yılbaşı ile özdeşleştirdiği belli başlı detaylar bu hediye seçimlerinde etkili olduğundan dolayı kararsız kalınan ‘’ne alsam acaba’’ durumlarında bu detaylardan faydalanılabilir.

YILBAŞI İLE ÖZDEŞLEŞTİRİLEN DETAYLAR

Yılbaşı ile özdeşleştirilen detaylar aslında oldukça hayatın içinden ve çok sık kullanılan veya yapılan detaylardır. Ancak bu detaylar yılbaşı gecelerinde göze daha hoş gelen veya yeni yılı simgeleyen detaylar haline gelirler. Bunlardan bazılarını sıralamak gerekirse:

 • Kırmızı Renk
 • Yeşil Renk
 • Kışlık Çorap
 • Ev Süsleri
 • Çam Ağacı ve Motifleri
 • Kar ve Kar Tanesi Motifleri
 • Tv Battaniyesi
 • Şömine gibi değerlendirilebilir.

Herhangi bir durum eşya veya kıyafetle bağdaştırarak sunulan bu detaylar yılbaşı hediyelerini geceye uygun hale getirir ve yılbaşı gecelerinin özel olmasına yardımcı olur.

YILBAŞI HEDİYELERİNİ KİŞİSELLEŞTİRİN

İşte bu detaylarla harmanlanarak seçilen yılbaşı hediyelerini bir üst boyuta taşımanız ve yılbaşı gecenizi daha da unutulmaz bir hale getirmeniz mümkün. Bunu yapmanın en pratik yolu yılbaşı hediyelerini kişiselleştirmektir. Hediyeleri kişiselleştirmek, hediyenin alındığı kişi için diğer insanlara ifade etmeyeceği anlamları, alınan hediyede bulmaktır. Örneğin herhangi bir kitabın hediye alınması normal bir hediye iken hediyenin alınacağı kişinin en sevdiği kitabın ilk basımını bulmak hediyeyi kişiselleştirmektir.

Hediye kişiselleştirmek aslında karşınızdaki kişiyi ne kadar iyi tanıdığınızı ve dolayısıyla da o kişiye ne kadar değer verdiğinizi gösterir. Ancak bazen karşımızdaki kişiyi ne kadar iyi tanırsak tanıyalım hediye kişiselleştirmesini yapmak oldukça zor olabilmektedir. İşte böyle durumlarda sizin için en kurtarıcı olacak olan şey hediye olarak bir kıyafet almak olacaktır. Çünkü başka birisi için alınacak olan kıyafet karşınızdaki kişinin zevkine hitap etmeden alınamayacağı için kişiselleştirilmesi en kolay olan hediyelerdir.

YILBAŞININ EN TARZ HEDİYELERİ

Kişiselleştirilmiş hediyeler içerisinden en makul olacak olan hediye bir kıyafet hediye almaktır. Ancak bunu yaparken gerçekten karşınızdaki kişi için de özel olacak olan kıyafeti yani hediyeyi alacağınız kişinin tarzını iyi biliyor olmanız gerekir. Bununla beraber bahsettiğimiz hediyenin yılbaşı hediyesi olması, yılbaşı ile özdeşleşen detayları da hatırlamanızı gerektirir. İşte bu noktada yılbaşı ile özdeşleşen detayların kıyafetler için özelleşmiş hallerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Yılbaşı ile özdeşleşmiş detayların kıyafetler için mevcut durumlarına birkaç örnek vermek gerekirse:

 • Parıltı
 • Işık Geçişleri
 • Kırmızı, Yeşil ve Siyah Renkler
 • Yılbaşı Motiflerinin Varlığı diyebiliriz.

YILBAŞINDA HEDİYE OLARAK TERCİH EDİLEBİLECEK KIYAFETLER

Yılbaşı ile özdeşleşmiş olan detayların kıyafetler ile harmanlanmış formundaki kıyafetlerdir.

Kırmızı Renk Kıyafetler

Kırmızı ve yeşil renkler yılbaşı çağrışımını en fazla yapan renkler olduğu için yılbaşı gecesi kıyafetlerine de fazlasıyla yakışır renklerdir. Ancak kıyafet söz konusu olduğu zaman genellikle klasikleşmiş olduğu için kırmızı tercihinin yapılması da çok daha olağandır. Bu sebeple kırmızı renkli kıyafetler yılbaşı gecesi konsepti için oldukça uygun kıyafetlerdir.

Bikini ve mayo gibi daha önce aklınıza gelmemiş olan yılbaşı hediyelerini de kırmızı ve yeşil renkli olanlardan tercih ederek yılbaşında sevdiğiniz kişileri şaşırtabilirsiniz. Üstelik şimdi rengarenk koleksiyonlarımız ile daha önce görülmemiş modellerimizi de değerlendirebilirsiniz.

Yılbaşı Motifli Kıyafetler

Yılbaşı motiflerinden herhangi birinin kıyafetler üzerine işlenmesiyle bu kıyafetler tamamen yılbaşı gecesi aidiyeti hissini uyandırırlar. Özellikle yılbaşı gecelerinde böyle bir kıyafete sahip olmak gecenin çok daha güzel ve eğlenceli geçmesine psikolojik bir katkıda da bulunur.

Her ne kadar sık karşılaşılan bir şey olmasa da yılbaşı motiflerini içerisinde bulunduran rengarenk bikini ve mayolar da sevdiklerinizi sevindirecek görülmemiş bir hediye fikri olabilir.

Rahat Zamanların Kıyafetleri

Her ne kadar yılbaşını dışarıda geçirmek isteyenler olsa da bu geceyi evde rahat bir şekilde geçirmek isteyenlerin sayısı da hiç az değildir. Bu yüzden bu rahat zamanlarda her zaman giyilebilecek ama yılbaşını da hatırlatacak detaylara sahip rahat zamanların kıyafetleri de hediye tercihi için oldukça uygun olacaktır.

Buna örnek olarak verebileceğimiz pareolar, şortlar, gömlekler ve bandanaların çeşitli modelleri ile bu yılbaşına heyecan katabilirsinz.
×