Plajlar geçmişten bu yana yalnızca yüzmek ile bağdaştırılan yerler değil aynı zamanda modanın kalbinin attığı yerlerdir de. Bunun temel sebebi birçok farklı insanın yüklerinden kurtulmuş olarak yalnızca bedenen burada bulunuyor olmasıdır. İşte bu durum da odak noktamızın bir yemek veya etkinlikten daha çok giyim kuşama kaymasına ortam oluşturmuştur. Peki bu giyim kuşam yalnızca bikini ve mayolardan mı ibarettir?

PLAJ GÖMLEKLERİ İLE BAŞLAYAN YENİ BİR MODA

Son dönemlerde kadınların yaz aylarında en sık alışveriş ihtiyacı duyduğu kıyafetler plaj kıyafetleridir. Bunun sebebi de modanın genişleyerek plaj giyimde büyük bir çağ atlatmasıdır.

Plaj giyim modasının en temel kıyafetleri olarak bilinen pareolar uzun zamandır kullanıldığı ve tercih edildiği için artık herkesin kanıksadığı kıyafetlerdir. Oysa plaj gömlekleri bu bakımdan henüz çok yenidir. İşte bu yenilik de kadınlar başta olmak üzere herkesin ilgi odağına plaj gömleklerini alması için yeterlidir. Ancak elbette ki plaj gömleklerinin dikkat çekmesinin ve tercih edilmesinin tek sebebi bu değildir.

Uzun zamandır var olan plaj modasındaki en büyük eksiklik yeni bir ürünün ortaya çıkartılamıyor olmasıydı. Bandana ve pareolar gibi plaja fazlasıyla yakışan ancak günlük hayatta plajlarda kullanıldığı kadar sık tercih edilmeyen ürünlerin bu açıdan yerleşmiş bir ‘’plaj giyim’’ kalıbını oluşturması da plaj giyim adına yeni bir ürünün ortaya konulamamasında büyük bir etkendi. İşte tüm bu yerleşmiş kalıplar ve yenilik adına durmuş zihinleri canlandıran da plaj gömlekleri olmuştur. Günlük kıyafetlerin ufak dokunuşlarla plaj modasında da kullanıma sunulabileceği fikri ortaya plaj gömleklerini çıkartmıştır.

PLAJ GÖMLEKLERİNİN DİĞER GÖMLEKLERDEN FARKI

Plaj gömlekleri de elbette ki adı üstünde ve en nihayetinde gömlektir. Ancak bu gömleklerin plaj gömleği olarak nitelendirilmesinin bir sebebi bulunmaktadır. Plaj gömleklerini günlük hayatta kullandığımız gömleklerden ayıran özellikler ise şu şekildedir:

  • Plaj gömlekleri günlük hayatta tercih ettiğimiz gömleklere göre fazlasıyla ince bir kumaşa sahiptir. Bunun sebebi güneşin direkt olarak etkilediği plaj gibi bir açık alanda bizleri daha fazla terletmesinin ve rahatsız etmesinin önüne geçmektir.

 

  • Bu gömlekler yapı olarak suyu çok fazla kumaş içerisine hapsetmezler. Aksi takdirde giyen kişi üzerinde ağırlık yapar ve büyük bir yük haline gelir.

 

  • Plaj gömleklerinin bir diğer özelliği ise tıpkı oversize kıyafetler gibi bol ve uzun bir yapıda olmalarıdır. Tercih edilme sebeplerinin mevcut açıklığımızı kapatacak olması olduğu düşünülünce bunun zaten olmazsa olmaz bir özellik olduğunu da tahmin edebilirsiniz.

 

  • Ayrıca oldukça yumuşak bir kumaşa sahip olan plaj gömlekleri teninizle direkt bir temas halinde olacağından dolayı herhangi bir alerjik reaksiyona sebebiyet vermeyecek ve cildinizi çizmeyecek kumaşlardan üretilir.

BAHAMA GÖMLEKLER İLE BU YAZ PLAJIN EN ŞIK KADINI SİZ OLUN

Beach & Beyond olarak kadınların tarzına fazlasıyla önem veriyoruz. Ve bizler de bu sebeple bayılarak giyeceğiniz 4 farklı plaj gömleğini sizler için tasarladık ve kullanımınıza sunuyoruz. Karayiplerin eşsiz desenlerinden ilham alarak ürettiğimiz bahama plaj gömleklerimiz işte şu şekildedir:

Bahama Gömlek Zebra

Klasik zebra desenini kızıl kahve ve beyaz tonları ile yenileyerek farklı bir imaj doğuran bahama gömlek zebra aynı zamanda aynı desenleri taşıyan bahama şort zebra, pareo zebra ve bandana zebra ile de takım halindedir. Dilerseniz diğer bütünlük sağlayan parçaları ile kombinleyerek de kullanabileceğiniz bahama gömlek zebra bu yaz plajlarda vazgeçilmeziniz haline gelecek.

Bahama Gömlek Leopar

Kadınların belki de modada kullanılan desenler içerisinde en sevdiği desenlerden biri olan leopar şimdi bahama gömlek leopar ile plajlara taşınıyor. Bahama gömlek leopar ile aynı desenleri taşıyan bahama şort leopar, pareo leopar ve bandana leopar ile takım halindedir. Dilerseniz diğer bütünlük sağlayan parçaları ile kombinleyerek dilerseniz de tek başına kullanabileceğiniz bahama gömlek leopar plaj çantalarınızdan eksik edemeyeceğiniz bir parça haline gelecek.

Bahama Gömlek Fuşya Zebra

Zebra deseninin belli belirsiz görüntüsü ile muhteşem fuşya renginin bir araya getirilerek ortaya çıkartıldığı bahama gömlek fuşya zebra aynı zamanda kendisi ile aynı desenleri taşıyan bahama şort fuşya zebra, pareo fuşya zebra ve bandana fuşya zebra ile de takım halindedir. Dilerseniz diğer bütünlük sağlayan parçaları ile de kombinleyerek kullanabileceğiniz bahama gömlek fuşya zebra ne olursa olsun bir kere şans vermeniz gereken nadide parçalardan biridir.

Bahama Gömlek Nude Leopar

Bahama gömlek nude leoparın diğer plaj giyim ürünlerinden farkı plajlarda görmeye alışkın olmadığımız nude bir rengi bünyesinde barındırmasıdır. Neon modasının neredeyse tedavülden kalkmış olmasına rağmen yine de plajlarda neona kaçan canlı renkler hala mevcudiyetini büyük oranda korurken tüm bu karmaşasının içerisinde parlamak isterseniz siz de bahama gömlek nude leoparı ve takım halinde bulunduğu bahama şort nude leopar, pareo nude leopar ve bandana nude leopar gibi ürünleri tercih edebilirsiniz.
×